Reedel, 26. augustil toimus Haabersti skateparkis räppmuusikat, grafitikunsti ning ekstreemsporti koondav noorte elustiilipäev HNKxTRM. Noored ekstreemsportlased võtsid mõõtu, et selgitada välja parimad bmx-sõitjad, rulatajad ning trikitõukeratturid. Lisaks ekstreemsportlaste poolsetele peadpööritavatele trikkidele pakkusid grafitikunstnikud PRTKR, Toze, Baz ja Insein publikule hulgaliselt silmailu kattes Haabersti skateparki kõrval oleva pallimängude seina uue seinamaalinguga. Sportlased ja publiku tõmbasid käima Öökülm, PK ning 1teist, kes soojenduste ajal rahvast tempoka räppmuusikaga kostitasid.

 

Esimest korda toimuva HNKxTRMi avas Haabersti Linnaosa vanem Hr. Marek Jürgenson. “Haabersti skatepark on noorte poolt hästi vastu võetud, noorte seas populaarne ning sedalaadi suurem ekstreemspordi üritus võimas lõppakord suvele,” lausus Marek Jürgenson ning lisas, et ürituse raames toimuv live grafiti show on hea näide sellest, et grafitikunst, kui see on õigesti tehtud, sobib linnaruumi ning on heaks vahendiks koledate seinapindade korda tegemisel. Samas toonitas Linnaosa vanem, et igasugune sodimine ei ole kindlasti grafitikunst. Elustiilipäeva korraldas Haabersti Vaba Aja Keskus koostöös Pääsküla Noortekeskusega.

Avasõnade ajaks oli Haabersti skateparki kogunenud juba suur hulk inimesi, kes pingsalt kuulasid ja ootasid, mis juhtuma hakkab. Võistlustele registreerus kokku 38 võistlejat. Kõige populaarsemaks osutus tõukeratta võistlus, mille raames 27 sportlast omavahel mõõtu võtsid. Harrastajate klassis saavutas auhinnalise kolmanda koha Feodor Kolosov, teiseks tuli Rene Järveküla ning võidu viis koju Sander Öpik. Professionaalide klassis saavutas kolmanda koha Maxim Knjasev, teiseks tuli Aleksandr-Erik Konovalov ning esimese HNKxTRM tõukeratta võistluse võitis David Ahjan. Rulatajatest saavutas kolmanda koha Maksim Kuznetsov, teiseks tuli Reigo Nahksepp ning rula võitluse võitis sel aastal Sergei Sorin. Viimasena võtsid mõõtu bmx-sõitjad, kes oma kõrgete õhulendudega publiku ahhetama panid. Kolmanda koha bmx võitlusel saavutas Jörgen Vain, teiseks tuli Sander Saard ning esimese koha võitis Roomet Säälik. Kohtunikeks olid Karl Magnus Vuuk, Kert Avarsalu, Ilgar Kulijev ja Mikael Parman.

Auhinnalaua katsid sel aastal Happy-Fly Batuudikeskus ja Jalkamaja, My Fitness AS, Škoda Jäähall, GKR Trade, Tallinna Linnateater, Lauakuur, OnWheels Shop, Öökülm ja  A. Le Coq. HNKxTRM elustiilipäev oli üks osa suuremast projektist, mille raames soetati ka Haabersti noortekeskusele 3 uut trikitõukeratast, rula ning loomulikult kiivrid, et noored saaksid neid tasuta noortekeskusest rentida ning neile mõeldud skateparki ohutult kasutada olenemata isiklike vahendite olemasolust. Projekti toetasid Haabersti Linnaosa Valitsus ning Eesti Noorsootöö Keskus.

Haabersti Vaba Aja Keskus tänab kõiki koostööpartnereid ning soovib veelkord õnne võitjatele.

 

Räpparid:

 

PK - https://www.facebook.com/PKestonia/

Öökülm - https://www.facebook.com/ookulm/?fref=ts

1teist - https://www.facebook.com/1teist/

 

Kunstnikud:

 

Prtkr - https://www.facebook.com/prtkr/

Insein - https://www.facebook.com/inseiner/?fref=ts

Toze - https://www.instagram.com/toze97/

Baz - https://www.instagram.com/chromefill_/