29. septembril pidas Haabersti noortekeskus hooaja avapidu. Nagu varasematel aastatel kombeks on saanud, tutvustati üritusel algaval hooajal toimuvaid tegevusi läbi põnevate töötubade. Igal aastal on Lahtiste Uste Päevaks tituleeritud avaüritusel olnud ka kindel teema, millega seotakse erinevad tegevused ning töötoad. Selle aasta teemaks oli laste kõige suuremad lemmikud – loomad.

Üritus algas kell 15.00 noorsootöötajate ja tegevuste tutvustamisega. Seejärel oli noortel võimalus kohtuda päeva esimeste külalistega. Lääne-Harju politseijaoskonnast tulid külla noorsoopolitseinikud Jelena Muržak ja Kätlin Pajula, kes rääkisid ohutu liiklemise teemadel ning jagasid kõigile soovijatele helkureid.

Põnev päev jätkus kivimaalingute tegemisega kuni külla saabusid abi-ja juhtkoerte koolitaja Anu Lokke koos Maia Konikova. Nendega kaasas olid 3 koolitatud abi-ja juhtkoera, kes demonstreerisid  oma oskuseid. Koerad andsid noortele sõbralikult käppa ning muidugi oli kõigil võimalik koeri paitada ja kallistada.

Sellega polnud külaskäigud aga lõppenud. Järgmisena oli noortel võimalus tutvuda 2 ametnikuga  Põhja prefektuuri künoloogia üksusest. Natalja Potaptšjuk koos vene spanjeli tõugu narkokoeraga ja Ruth Voore koos Belgia lambakoer Malinois'ga, kes on asendamatu patrullkoer, rääkisid narko-ja patrullkoera tööst. Politseikoerad demonstreerisid oma superhead kuulekust, ning samas oli kõigil võimalus spanjeliga ka palli mängida.

Kui neljajalgsed sõbrad olid lahkunud, asusid noored usinasti puuviljaloomi meisterdama. Koos meisterdati õuntest, kiividest ja banaanidest kilpkonni ja delfiine. Päev lõpuks pakuti kõigile külastajatele kringlit ja morssi. Koos veedeti väga mõnus päev ning põnev hooaeg võib alata.