"> 605 õpilast Rogaini'sid Õismäe tiigi ümbruses!

Haabersti Vaba Aja Keskus korraldas reedel, 12ndal mail koostöös Tallinna Õismäe Vene Lütseumiga spordivõistluse Rogain 2017. Rogain on spordivõistlus, mille eesmärgiks on kindlaksmääratud ajal läbida ettenähtud maastikul olevaid kontrollpunkte. Kontrollpunktidel on aga erinev väärtus. Kergemini leitavad punktid annavad võistlejatele 1 punkti, raskemini leitavad ja kaugemal olevad punktid 2 ja 3 punkti. Lisaks on rajal ka mõned lisaülesandega punktid, mille läbimisel saab võistkond 6 punkti. Võistlejaid kogunes ilusa ilmaga Tallinna Õismäe Vene Lütseumi staadionile koguni 605. Võistlejateks olid Tallinna Õismäe Vene Lütseumi 2-10nda klassi õpilased.

10.30 kogunesid staadioni jooksurajale esimese vanuseastme võistlejad (2-3ndad klassid). Pärast reeglite tutvustamist anti start ning vaprad väiksed võistlejad pääsesidki rajale. Esimese vanuseastme õpilaste hulgas tuli kolmandale kohale 3.c klassi võistkond koosseisus: Marek Grasman, Edgar Koženkov, Matvei Jazõkov, Darja Preobraženskaja ja Polina Volodina. Teisele kohale tuli 3.a klassi võistkond koosseisus: Nicole Erik, Aleksandr Izotov, Nikita Antonov, Aylin Karakuš. 1,5h kontrollajaga suutis kõige rohkem punkte koguda 3.a klassi võistkond koosseisus: Ksenja Korob, Georgi Razinkov, Emilien Žestjakov, Anton Vološin ja Martin Ronel Taylor Aviles.

Teise vanuseastme õpilasi (4-6ndad klassid) kogunes staadionile 48 võistkonda (Kokku 225 õpilast). Kõige rohkem kogus ettenähtud kahetunnise kontrollajaga punkte 6.a klassi võistkond koosseisus: Anna Babõnina, Anastassia Bogat, Evelina Grunin, Milena Petrova ja Daniil Savin. Teise koha saavutas 6.c klassi võistkond koosseisus: Valerija Dralneva, Marija Jarushina, Anton Truss, Dmitri Aleksandrov ja Artjom Ahhapkin. Kolmandaks tuli 4.b klassi võistkond koosseisus: Dmitri Rodzik, Karina Gnutševa, Karina Antonova ja Diana Lobanova.

Kell 12.30 kogunesid rajale vanema vanuseastme võistkonnad (7-10ndad klassid). Pool tundi hiljem anti päeva viimane start. Tihedas konkurentsis saavutas kolmanda koha 7.a klass koosseisus: Irma Kašnikova, Sofija Volõnskaja, Sofya Ivanova, Jelena Sinelnik ja Marija Klink. Teise koha saavutas 8.b klassi võistkonda koosseisus: Maksim Mizerov, Ioann Babak, Ilja Jevstignejev ja Matvei Tarassov. Vanema vanuserühma parimana kogus 97 punkti 8.a klassi võistkond koosseisus: Aleksandr Beditski, Zahari Išov, Konstantin Ivanon, Anatoli Leonov ja Bogdan Seljanko.

Päev vabas õhus kulges mõnusalt ja sportlikult. Abituriendid said rahulikult eksamit sooritada ning 11nda klassi õpilased olid abis kohtunikena. Suur tänu neile ja õpetajatele, kellest oli väga palju abi!
Täname veelkord kõiki tublisid osalejaid ning soovime veelkord õnne võitjatele.